O Wiosce Dzikich Dzieci

Jak powstała Wioska Dzikich Dzieci?

Wioska Dzikich Dzieci to klub dziecięcy naturalny, w którym każdy maluch traktowany jest z szacunkiem dla jego emocji, osobistych granic i możliwości. Powstała z ogromnej miłości do dzieci, wzmocnionej chęcią stworzenia zupełnie wyjątkowej przestrzeni – innej, niż większość tego typu placówek. Odzwierciedleniem tego marzenia stało się miejsce, w którym najmłodsi traktowani są jak równoważni członkowie społeczności; gdzie nikt nic im nie narzuca, a na każdym kroku spotykają się z życzliwością, empatią i próbą zrozumienia dla wyrażanych na ich dziecięcy sposób uczuć i potrzeb. Wioska Dzikich Dzieci to klub dziecięcy dla niemowląt, w którym zabawki Montessori i pastelowe wnętrza są uzupełnieniem, a nie zastępstwem dla tak ważnych w życiu każdego – niezależnie od wieku – relacji międzyludzkich. Skąd wzięła się ta idea?

Dowiedz się więcej

Co nas wyróżnia?

Wioska Dzikich Dzieci to wyjątkowe miejsce wśród trójmiejskich żłobków. W bezpiecznym, naturalnym otoczeniu maluchy beztrosko się bawią oraz biorą udział w zajęciach, takich jak m.in.: sensoplastyka, felinoterapia, zabawy sensoryczne, muzyczno-ruchowe oraz takie z wykorzystaniem pedagogiki Montessori i Reggio Emilia. Kładziemy również duży nacisk na edukację naturalną i leśną – poprzez uważną obserwację, niezależny od pogody ruch na świeżym powietrzu i dbanie o środowisko na każdym kroku.

Jakie są najważniejsze fundamenty funkcjonowania naszego żłobka?

Wspieranie indywidualności

Podążanie
za potrzebami

Kontakt z naturą

Dostosowane otoczenie

Ekologiczne podejście

Zdrowe jedzenie

Dowiedz się więcej

Poznaj naszych opiekunów

Kadra Wioski Dzikich Dzieci to pełne energii, pasji i miłości do dzieci osoby, pracujące zgodnie z filozofią Reggio Emilia oraz pedagogiką waldorfską. Każdy opiekun klubu dziecięcego posiada również odrębne zainteresowania co do tematyki prowadzonych zajęć oraz sposobu ich realizacji. To pozwala na dużą różnorodność w tym zakresie!
Kto opiekuje się maluchami?

Natalia Gurin-Ostrowska
Założycielka Wioski Dzikich Dzieci, opiekunka
Ukończyła studia politologiczne ze specjalizacją „Dziennikarstwo i nowe media”. Wciąż zdobywa nowe kwalifikacje, m.in. dokształcając się na kursach Reggio Emilia, NVC czy opiekuna dziennego, aby móc swoją pasję i jednocześnie pracę wykonywać najlepiej, jak tylko to możliwe. Wioskę Dzikich Dzieci stworzyła, by na trójmiejskiej mapie placówek pojawiło się miejsce pełne miłości i szacunku do najmłodszych, zbliżone do naturalnej, domowej przestrzeni. Prywatnie jest mamą trójki dzieci.
Jolanta Gudyka
Opiekunka

Pedagog specjalizująca się w pedagogice opiekuńczo-wychowawczej. Absolwentka Szkoły Wyższej „Ateneum” w Gdańsku. Ma wieloletnie doświadczenie w opiece nad maluchami. Prywatnie jest mamą dwóch wspaniałych córek. Kocha nie tylko dzieci, ale i naturę.

Wioska Dzikich Dzieci - gdzie się znajduje?

Wioska Dzikich Dzieci znajduje się w budynku na ulicy Otomińskiej 74 w Gdańsku (Kiełpino Górne). Posiada własny plac zabaw i ogródek, w którym dzieci wraz z opiekunami bawią się, spędzają czas, ale też wspólnie dbają o rośliny i wspólną przestrzeń.

W pobliżu klubu dziecięcego znajduje się piękny las, do którego maluchy chodzą na wycieczki o każdej porze roku. Cała okolica jest cicha, spokojna i bezpieczna.

Sprawdź, gdzie się znajdujemy w zakładce kontakt oraz obejrzyj kilka zdjęć wnętrz i otoczenia naszego nowoczesnego klubu dziecięcego!

Brzmi bajecznie?

Weź udział w rekrutacji do Wioski Dzikich Dzieci

Dowiedz się więcej